Strona głównaKomputery i InternetTypowe awarie telefonów komórkowych

Typowe awarie telefonów komórkowych

Awarie telefonów komórkowych są nieuniknione. Ale jeśli wiesz, czego się spodziewać, gdy twój telefon zawiedzie, możesz być lepiej przygotowany, aby sobie z tym poradzić. Oto niektóre z najczęstszych awarii telefonów komórkowych.

Awaria baterii

Jeśli żywotność baterii Twojego telefonu szybko się zmniejsza, są szanse, że doświadczasz awarii baterii. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy coś jest nie tak z samą ładowarką. Jeśli wydaje się ona w porządku, spróbuj naładować telefon w innym gniazdku lub upewnij się, że samo gniazdko działa prawidłowo, podłączając do niego inne urządzenie.

 Jeśli nadal nie masz szczęścia po wypróbowaniu tych metod, to prawdopodobnie coś poszło nie tak z samą baterią i musi być wymieniona przez technika eksperta.

Uszkodzenie przez ciecz

Uszkodzenie z powodu wody jest jednym z najczęstszych rodzajów awarii telefonu komórkowego dzisiaj, ponieważ większość ludzi używa swoich telefonów w pobliżu źródeł wody, takich jak zlewy lub toalety, nie myśląc o tym, aż jest za późno! 

Najczęstsze awarie telefonów komórkowych są spowodowane uszkodzeniem przez wodę. Może się to zdarzyć, gdy upuścimy telefon do zlewu lub toalety, albo gdy rozlejemy na niego płyn. Chociaż uszkodzenie wody może nie być widoczne, może spowodować trwałe uszkodzenie wewnętrznych obwodów elektrycznych telefonu.

Podczas gdy niektóre z tych problemów mogą być naprawione przez profesjonalnego technika, inne będą wymagały wymiany uszkodzonych części i komponentów.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć przyszłych uszkodzeń spowodowanych przez wodę:

Nie zostawiaj telefonu w łazience lub zlewie kuchennym podczas brania prysznica lub mycia naczyń. Łatwo jest o nim zapomnieć, dopóki nie usłyszysz pierwszego dzwonka od połączenia przychodzącego, które przychodzi po tym, jak nie było Cię przez jakiś czas. Jeśli tak się stanie, nie próbuj włączać go od razu – pozwól mu wyschnąć przez 24-48 godzin, zanim spróbujesz go włączyć.

Nie zostawiaj telefonu w gorącym samochodzie przez dłuższy czas! Podobnie jak w przypadku szkód wyrządzonych przez wodę, ciepło powoduje wewnętrzne awarie komponentów elektrycznych, które mogą oznaczać wydatki na naprawy w dół linii.

Jak uratować zalany telefon?

1. Wyjmij baterię

Jeśli masz czas, wyjmij baterię (jeżeli istnieje taka możliwość) i umieść ją w misce z niegotowanym ryżem. Ryż wchłonie wilgoć z wnętrza Twojego telefonu. Zostaw go tam na co najmniej 12 godzin i sprawdzaj go co kilka godzin, aby upewnić się, że na tylnej części urządzenia nie tworzy się już kondensacja.

2. Wyjmij kartę SIM i kartę pamięci

Jeśli masz czas, wyjmij kartę pamięci (jeśli jest) najpierw, a następnie kartę SIM i umieść je oba w misce z niegotowanym ryżem, aby wyschły, jak również. Nie wkładaj ich z powrotem do telefonu, dopóki nie zostaną dokładnie wysuszone!

3. Nie włączaj zasilania!

Nie włączaj telefonu, dopóki nie zostanie całkowicie wysuszony! Działanie to może tylko pogorszyć i tak już beznadziejną sytuację!

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Komu i po co jest potrzebna pompa do basenu?

Każdy posiadacz basenu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pompa...

Podstawowa obsługa komputera

W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest czymś obowiązkowym. Nie ma młodych...

W jakich grach mogę oszukiwać i jak to robić?

Granie w karty to świetna rozrywka dla wielu osób. Gier karcianych...

Piasek kreatywny – co można z niego zrobić?

Na rynku są różne rodzaje zabawek dla dzieci, ale w oczach...