Strona głównaCiekawostkiJak szybko się uczyć?...

Jak szybko się uczyć? – poradnik

Wielu z nas chciałoby mieć możliwości szybkiego uczenia się i w dodatku zapamiętywania tego, co poprzednio przyswoiliśmy. Oczywiście, w rzeczywistości bywa z tym różnie, bo pamięć ludzka bywa zwodnicza i nie zawsze pamiętamy to, co umieliśmy jeszcze dzień wcześniej. Widać to w szczególności po uczniach, którzy uczyli się danych rzeczy, a jednak kolejnego dnia na egzaminie po prostu im to ulatywało. Istotnym czynnikiem przy nauce jest również czas i na nim postanowiliśmy się skupić, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jak szybko się uczyć? Mamy na to swoje sposoby, więc zachęcamy do tego, aby przeczytać nasz artykuł.

Trening, trening, jeszcze raz trening

Z uczeniem się jest tak, jak z uprawianiem sportu. By stać się dobrym, trzeba odpowiednio dużo trenować, chcąc wejść na dany poziom. Nie inaczej jest z uczeniem się. Warto więc ćwiczyć swoją pamięć nieustannie, która później „odda” nam podczas egzaminów czy wtedy, kiedy będziemy tego potrzebować najbardziej. Nie na darmo mówi się, że „organ nieużywany zanika”, co jak najbardziej można przełożyć na kwestię związaną z mózgiem. Co jednak w tej sytuacji zrobić? Warto uczyć się wierszów na pamięć, cytatów znanych osób czy też maksym – będziemy mogli nimi zaimponować w przyszłości, ale również przydadzą nam się jako trening. Istotne jest to, aby ćwiczyć swoją koncentrację, a to nie zawsze należy do łatwych rzeczy. Należy pamiętać w tej sytuacji o systematyczności, by móc zapamiętywać jak najwięcej.

Usuwanie wszelkich rozpraszaczy to dobra metoda

W obecnych czasach jest wszechobecny szum, który nas otacza i tym samym nie jesteśmy przyzwyczajeni do spokoju. Warto jednak pamiętać o tym, żeby usuwać wszelkie rozpraszacze, byśmy się nie angażowali. Przykładem tego może być muzyka, telewizor czy nawet telefon. Wystarczy tylko dźwięk przychodzącej wiadomości, a nawet wibracja, żeby nasz obiekt zainteresowania z książki przeniósł się automatycznie na elektronikę. Dobrym rozwiązaniem będzie całkowite jej wyłączenie na czas nauki, by nie dawać sobie żadnego pretekstu do rozpraszania. Gwarantujemy, że ten sposób sprawi, że będzie dysponować lepszą pamięcią oraz przyswoicie materiał znacznie szybciej. Tutaj należy pamiętać o tym, aby rodzice sami dbali o to, by dzieci nie rozpraszały się same i też „starsi” kontrolowali to, jak się dzieci uczą poprzez cykliczne ich odpytywane z przyswajanego materiału.

Jak szybko nauczyć się na sprawdzian?

Mózg jest organem, który ciężko jest zgłębić. Na jednego człowieka będzie działać jedna metoda, a na kogoś innego druga. Tak więc dobrym sposobem w celu przyswajania sobie dodatkowych informacji będzie mówienie do siebie, które sprawi, że o wiele łatwiej będzie zapamiętać. Sam aparat mowy będzie umiał wypowiedzieć w ciągu dane słowa, a ważne jest to przy definicjach. Głośne i wyraźne mówienie danej definicji sprawia, że informacja przekazywana do mózgu łatwiej się utrwala i tym samym jest wyrazem pewnego przekonania, że damy radę. Sprawi to, że nauczenie się na sprawdzian pójdzie o wiele szybciej.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Komu i po co jest potrzebna pompa do basenu?

Każdy posiadacz basenu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pompa...

Podstawowa obsługa komputera

W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest czymś obowiązkowym. Nie ma młodych...

W jakich grach mogę oszukiwać i jak to robić?

Granie w karty to świetna rozrywka dla wielu osób. Gier karcianych...

Piasek kreatywny – co można z niego zrobić?

Na rynku są różne rodzaje zabawek dla dzieci, ale w oczach...