Chrome – wszystko co powinieneś wiedzieć

Surfowanie po sieci w niektórych sytuacjach może nieść za sobą pewne komplikacje. Konkretniej rzecz ujmując, chodzi o wszechobecne reklamy czy też wyskakujące okienka. Za ich sprawą jest to uciążliwe, lecz osoby korzystające z przeglądarki Google Chrome są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Jak się zatem za to zabrać? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

W celu pozbycia się irytujących reklam wcale nie musimy korzystać z dodatkowych aplikacji czy rozszerzeń, gdyż wszystko to może zrobić wspomniana przeglądarka. Warto nadmienić, że niniejszy sposób jest skuteczny w jednakowy sposób na komputerach, jak i telefonach. W dalszej części tekstu podpowiemy, w jaki sposób niniejszą operację przeprowadzić w jednej najpopularniejszych przeglądarkach internetowych.

Jak zablokować reklamy w Chrome?

Pragnąc pozbyć się reklam w Chrome, należy przejść do jej ustawień. W tym miejscu przechodzimy do zakładki – prywatność i bezpieczeństwo. Teraz musimy dotrzeć do opcji ustawienia witryn, a potem dodatkowe ustawienia treści. To właśnie tutaj mamy dostępną zakładkę reklamy. Po wejściu w nią możemy zdecydować czy w naszej przeglądarce będą się wyświetlać reklamy lub też chcemy to ograniczyć. Mając takowy zamiar, klikamy opcję – blokuj reklamy na stronach, które wprowadzają w błąd albo są uciążliwe. Jest również opcja niestandardowych rozwiązań w postaci wyboru konkretnych witryn, gdzie będą się wyświetlać reklamy.

Blokujemy reklamy korzystając z rozszerzeń

Zachodzi pytanie, czy jeśli sama przeglądarka Chrome pozwala blokować niechciane reklamy, to jeszcze potrzebujemy dodatkowych zewnętrznych rozszerzeń? Są osoby, które sięgają po nie i ma to rację bytu. Wynika to z tego, że świat reklam nieustannie się rozwija i tym samym również sposoby na ich blokowanie nie mogą pozostawać w tyle. Tym samym narzędzia, jakie są wbudowane domyślnie w przeglądarkę Chrome lub jej odpowiedniki nie zawsze zdadzą egzamin. Chociaż nieustannie będą uruchomione, to jednak nowe rozwiązania reklamowe spowodują to, że będą się wyświetlały nam mimo wszystko banery w przeglądanych stronach www. W jaki zatem sposób uniknąć tego niepożądanego dla nas przypadku?

W tym celu najlepiej będzie, jeśli zatem równocześnie będziemy wykorzystywać ustawienia w przeglądarce Chrome, jak i też zdecydujemy się na korzystanie z dodatkowego programu do blokowania reklam. Tych na szczęście nie brakuje, bo w przestrzeni internetowej znajdziemy sporo różnego rodzaju rozszerzeń dedykowanych blokowaniu reklam. Warto jednak nadmienić, że i tak czołowym rozwiązaniem tego rodzaju jest rozszerzenie AdBlock. To nie tylko skuteczne rozwiązanie z licznymi gotowymi filtrami od społeczności, ale też darmowa opcja.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że niepożądane reklamy są zmorą w dotarciu do ciekawych treści, a do tego spowalniają one otwieranie się stron. W drastycznych przypadkach ich klikniecie to droga do zainfekowania komputera wirusami. Stąd też możliwość blokowania reklam to ogromne ułatwienie dla internautów.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Jak szybko się uczyć? – poradnik

Wielu z nas chciałoby mieć możliwości szybkiego uczenia się i w...

Typowe awarie telefonów komórkowych

Awarie telefonów komórkowych są nieuniknione. Ale jeśli wiesz, czego się spodziewać,...

Na co uważać przy wyborze projektu budowlanego?

Na rynku projektowym panuje dziś ogromna konkurencja. Wzrost podaży powinien pozostawić...

Użyteczne przedmioty w Minecraft – jak zrobić?

Minecraft jest grą komputerową z gatunku survivalu. Akcja rozgrywa się w...