Strona głównaKomputery i InternetPodstawowa obsługa komputera

Podstawowa obsługa komputera

W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest czymś obowiązkowym. Nie ma młodych osób, które nie potrafiłyby wymienić kilku wiadomości, wysłać maila czy też przesłać CV. Technologia do naszego życia weszła bardzo mocno „z buta”, co jest widoczne na każdym kroku. Okazuje się, że nawet przy pracy biurowej jesteśmy skazani na to, żeby korzystać z komputera, czy nam się to podoba, czy też nie. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak wygląda podstawowa obsługa komputera i czego unikać. Po więcej szczegółów na ten temat, zachęcamy do tego, żeby przeczytać nasz tekst.

Jak usunąć ikony z pulpitu?

Pierwszym aspektem, który pomoże w obsłudze komputera jest kwestia związana z pulpitem. To główne tło, które widoczne po uruchomieniu systemu i na którym pojawiają się najważniejsze ikony czy foldery, w które wchodzimy, by otwierać filmy, zdjęcia, gry czy dokumenty. Należy jednak pamiętać, że pulpit i nasz dysk to jak pewien segregator czy szafka, w której wszystko powinno być dokładnie poukładane. Każdy ciuch musi być dokładnie złożony i ma znaleźć się na odpowiednim miejscu.

Przykładem tego, który można przenieść 1:1 jest pulpit. Jeżeli instalujemy grę, ściągamy zdjęcia czy też korzystamy z aplikacji, to twórzmy je w foldery i dokładnie je podpisujmy. Znacznie ułatwi nam to funkcjonowanie. Chcąc usunąć daną ikonę, którą uważamy za zbędną na naszym pulpicie, należy ją kliknąć prawym przyciskiem myszy i później nacisnąć „usuń”. Można też zrobić to w inny sposób poprzez naciśnięcie przycisku „delete”. Chcąc jednak usunąć ikonę czy też dany folder bezpośrednio na zawsze, należy kliknąć „shift”+”delete”. 

Podstawowa obsługa komputera nie może odbyć się bez myszki i klawiatury

Chcąc obsługiwać komputer, trzeba mieć mysz oraz klawiaturę. Nie będziemy wam konkretnie polecać modeli, ponieważ jest to uzależnione od częstotliwości korzystania z komputera, zakresu jej używalności oraz co najważniejsze, ceny. Jeżeli jednak jesteście prostymi użytkownikami, którzy chcą tylko posurfować po sieci, to nie ma żadnych powodów ku temu, by wybierać najdroższy sprzęt. 

Przy zakupie myszy i klawiatury można jednak pamiętać o tym, że możemy wybrać zarówno wersję przewodową, ale i tez bezprzewodową. Ta druga jest wygodniejsza, natomiast wymaga korzystania z baterii, co nie każdemu może odpowiadać. Szczególnie jednak warto z niej korzystać wtedy, kiedy chcemy pracować z daleka od komputera, a być może nawet chcemy podpiąć komputer pod telewizor i stworzyć z niego prawdziwego potwora.

Istotna jest obsługa programów

Gdy mówimy o obsłudze komputera, to nie można zapomnieć również o tym, że poprzez korzystanie z komputera, gramy w gry, czy też korzystamy z różnego rodzaju programów. Przeważnie mówimy tutaj o edytorach tekstu, arkuszach kalkulacyjnych, na których możemy wykonywać obliczenia. Także podstawowa obsługa komputera pozwala nam się rozwijać, również pod kątem zawodowym. Warto czasem poświęcać czas na to, by korzystać z takich programów, ponieważ może się to przełożyć na lepsze zarobki.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Komu i po co jest potrzebna pompa do basenu?

Każdy posiadacz basenu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pompa...

Podstawowa obsługa komputera

W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest czymś obowiązkowym. Nie ma młodych...

W jakich grach mogę oszukiwać i jak to robić?

Granie w karty to świetna rozrywka dla wielu osób. Gier karcianych...

Piasek kreatywny – co można z niego zrobić?

Na rynku są różne rodzaje zabawek dla dzieci, ale w oczach...