Strona głównaKomputery i InternetYoutube - podstawowe funkcję...

Youtube – podstawowe funkcję które musisz znać

YouTube to serwis wideo, który od lat jest najbardziej rozpoznawalnym serwisem w sieci. Nic więc dziwnego, że wszyscy twórcy, którzy chcą zarabiać na tym pieniądze, muszą liczyć się z tym, że bez YT ciężko o taki zarobek. Jest to portal, który jest bardzo prosty w obsłudze, a na przestrzeni lat nie zmieniał się tak bardzo, co jest jego ogromną zaletą. Korzystamy z niego nie tylko na komputerze, ale również na telefonie czy na innych urządzeniach jak konsole czy nawet telewizory. Chcąc się dowiedzieć więcej o podstawowych funkcjach tego serwisu, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Utworzenie kanału

Nie ma co ukrywać, że najważniejszą funkcją YT jest utworzenie kanału. Nie da się zarabiać bez tworzenia własnych filmów, które są ciekawe. Przekłada się to automatycznie na liczbę subskrybentów i tym samym zwiększającą się widownię. Niektórzy twórcy sięgają po opcję reklamy, ale jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. W dzisiejszych czasach internetowa twórczość zdecydowanie przekłada się na zarobki, więc warto tworzyć takie treści, które będą atrakcyjne i ciekawe. Nie można przy tym wszystkim zapomnieć, że wideo powinno być dobrze zmontowane.

W kontekście tworzenia i umieszczania filmów na własnym kanale, warto mieć na siebie pomysł i robić wszystko, żeby te filmy chciały przyciągać nowe osoby i tym samym wpływać na swoją popularność. Dobrzy youtuberzy są w stanie generować milionowe wyświetlenia i tym samym stają się oni celebrytami, którzy mogą liczyć na kontrakty u reklamodawców. 

Jak zmienić nick na YT?

Może się zdarzyć, że nasz nick, który utworzyliśmy w serwisie nam się nie spodoba. Trzeba zaznaczyć, że zmiana nazwy nicku może trwać kilka dni zanim zostanie zaakceptowana. Można to zrobić nawet z poziomu aplikacji. Należy w pierwszej kolejności wejść w swoje zdjęcie profilowe, kliknąć opcję Twój kanał, następnie pod opisem kanału wcisnąć „edytuj”, obok nazwy lub opisu kliknąć „edytuj”, zaktualizować nazwę lub opis kanału i kliknąć znaczek w rogu. 

Można zrobić to również w aplikacji YouTube Studio, ale nie można zapomnieć, że trzeba wybrać taki nick, z którego nikt inny nie korzysta. Bardzo ważne jest to, żeby mieć nick przyciągający uwagę, ponieważ jeżeli chcemy być szanowanym komentatorem czy też twórcą, to musimy od pierwszego kontaktu mieć wizję swojego profilu.

Jedną z ważniejszych opcji jest komentowanie

Z racji tego, że YouTube służy przede wszystkim do oglądania filmików, to nie może zabraknąć opcji oceniania takiej twórczości poprzez wystawienie komentarza. Komentowanie to bardzo ważna rzecz, bo mogą być to komentarze dotyczące krytyki, ale również wychwalające twórcę. Na przestrzeni lat jednak okazuje się, że komentarze mają często o wiele więcej łapek w górę niż sam filmik. Kreatywność internautów nie zna końca, więc należy na to spojrzeć z tej strony, że jest to ogromna szansa dla komentujących na to, żeby się przebić w Internecie i stworzyć profil, który będzie wręcz słynąć z komentarzy.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Co zrobić gdy mamy dziurę w dachu?

Dach to element budynku równie ważny, jak fundamenty. Z czasem wszystko...

Pierwszy dom w minecrafcie – jak się za to zabrać?

Minecraft to gra survivalowa, która polega na przemieszczaniu się w otwartym...

Kwas hialuronowy – innowacja wśród kosmetyków dla Pań

Prawdziwy hit zdobywający coraz większą popularność wśród kobiet to kosmetyki z...

Jakie są najlepsze sposoby transportu mebli? Powinieneś je sprawdzić przed przeprowadzką.

Przeprowadzka to dosyć karkołomne zadanie dla osób niedoświadczonych w tej materii....