Strona głównaGryUżyteczne przedmioty w Minecraft...

Użyteczne przedmioty w Minecraft – jak zrobić?

Minecraft jest grą komputerową z gatunku survivalu. Akcja rozgrywa się w świecie otwartym, gdzie gracz może budować i niszczyć obiekty położone w losowo generowanym świecie gry. Dodatkowo gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce lub wytwarzać przedmioty. Istnieje jednak możliwość dorabiania przedmiotów, dzięki pewnym sztuczkom z pewnością bardzo ułatwi i urozmaici to naszą grę. 

Użyteczne przedmioty w Minecraft – jak zrobić?

Jak się robi kompas w Minecraft?

Nawigacja w świecie Minecraft stanowi bardzo duże wyzwanie szczególnie dla poczatkujących graczy. Bardzo przydatną rzeczą tutaj będzie kompas, który możemy wykonać na stole rzemieślniczym z czterech sztabek żelaza, a także jednego czerwonego kamienia. Surowce takie jak ruda żelaza i ruda czerwonego kamienia znajdziemy w  podziemiach. Żelazo znajdziemy również wewnątrz gór, a ruda czerwonego kamienia znajduje się bardzo często w sąsiedztwie lawy. 

Skorzystanie z kompasu jest bardzo proste, bowiem wystarczy, że przeniesiemy go do dowolnego slotu paska szybkiego dostępu. Nie wymaga on aktywacji w trakcie gry. Co ważne kompas jest ustawiony tak, że jego wskazówka jest ustawiona w miejscu gdzie znajduje się główny punkt odrodzenia postaci. 

Jak zrobić siodło dla konia w Minecraft?

Niestety w Minecraft nie mamy możliwości stworzenia siodła, natomiast możemy je odnaleźć w wielu lokalizacjach. Należą do nich:

– lochy (29%),

– twierdze (2,5%),

– forteca Netheru (35%),

– piramidy (23,7%),

– kuźnie (16,3%),

– miasta Endu (13,4%),

– dżunglowe świątynie (15,5%).

W nawiasach podano procentowo szanse znalezienia siodła.

W przypadku, gdy w żadnej z tych lokalizacji nie uda nam się odnaleźć siodła możemy za około 8-10 szmaragdów zakupić je u osadników (rymarzy) lub też bardzo pracochłonne, ale możliwe wyłowienie siodła. Natomiast ostatni sposób to dokonanie łupu na Dewastatorach lub Magmołazie. 

Jak zrobić dywan w Minecraft?

Dywany w Minecraft mogą być naturalnie generowane, a możemy je spotkać w igloo, w wioskach w Pocket Edition, w wioskach w domu kartografa lub w leśnym dworze. Możemy go zdobyć również w drodze handlu. Należy pamiętać, ze dywan pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale i również można go użyć jako paliwa do pieca, niszczy spadający żwir, piasek i inne bloki na które działa grawitacja.

Jak się robi miecz w Minecraft?           

Miecz jest podstawową bronią w Minecraft. W zależności od jego rodzaju będziemy potrzebować różnych surowców do jego wytworzenia.  I tak do zrobienia drewnianego miecza będziemy potrzebować dwóch sztuk odpowiedniego surowca i jednego patyka. Drewniany miecz wytworzymy za pomocą desek, kamienny miecz wytworzymy za pomocą bloków bruku, żelazny i złoty ze sztabek odpowiedniego metalu, a diamentowy miecz uzyskamy z dwóch diamentów. Miecz i tarczę wytworzymy na stole rzemieślniczym, aby ich użyć wystarczy je przeciągnąć do paska szybkiego dostępu. 

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Co zrobić gdy mamy dziurę w dachu?

Dach to element budynku równie ważny, jak fundamenty. Z czasem wszystko...

Pierwszy dom w minecrafcie – jak się za to zabrać?

Minecraft to gra survivalowa, która polega na przemieszczaniu się w otwartym...

Kwas hialuronowy – innowacja wśród kosmetyków dla Pań

Prawdziwy hit zdobywający coraz większą popularność wśród kobiet to kosmetyki z...

Jakie są najlepsze sposoby transportu mebli? Powinieneś je sprawdzić przed przeprowadzką.

Przeprowadzka to dosyć karkołomne zadanie dla osób niedoświadczonych w tej materii....