Strona głównaUsługiSieć telefonii komórkowej -...

Sieć telefonii komórkowej – jaką wybrać? Najlepsze oferty

Najlepsze oferty na telefony komórkowe i abonamenty do najpopularniejszych sieci w Polsce. Orange i Play oferują bardzo atrakcyjne ceny na swoje taryfy z nielimitowanym transferem danych. Plus ma specjalną ofertę dla klientów, którzy przechodzą od innego operatora, T-Mobile ma najniższe stawki.

Główną zaletą Play jest przedział cenowy. Jest to jedna z najtańszych sieci w Polsce z bardzo atrakcyjnymi promocjami na taryfy i promocjami na smartfony. Play oferuje niższe ceny niż inni operatorzy, a ostatnio wprowadził nowe taryfy z nielimitowaną ilością danych. Wadą tego operatora jest ograniczony zasięg – tylko około 90% terytorium Polski jest pokryte sygnałem sieci Play. Nie oznacza to, że nie można z niej korzystać poza dużymi miastami, takimi jak Warszawa czy Kraków – ale jeśli chcesz pozostać w kontakcie gdziekolwiek w Polsce – lepiej wybrać innego operatora. Orange oferuje kilka planów taryfowych z nielimitowaną ilością danych w miesiącu: 'Orange za darmo’, 'Orange za darmo bez limitu’ lub 'Orange za darmo do wszystkich sieci’. Promocje te dostępne są tylko dla użytkowników, którzy zarejestrują się przez stronę internetową Orange .

Jaka sieć ma największy zasięg?

 Największą popularnością oraz zasięgiem cieszą się Play, Orange, Plus i T-Mobile. Dwie pierwsze należą do francuskich firm – Bouygues Telecom i Orange Polska. Plus należy do grupy niemieckiej Telefónica, a T-Mobile do Deutsche Telekom.

W Polsce są dostępne cztery najpopularniejsze sieci komórkowe: Play, Orange, Plus i T-Mobile. Wszystkie oferują podobne usługi (połączenia głosowe i transmisja danych), ale różnią się cenami i obszarem zasięgu.

Najlepsze oferty poszczególnych operatorów

Rynek komunikacji mobilnej w Polsce jest wysoce konkurencyjny, z czterema głównymi operatorami: Play, Orange, Plus i T-Mobile. Wszyscy dostawcy oferują różne rodzaje umów i ofert.

Play

Play jest największym graczem na polskim rynku komunikacji mobilnej. Firma powstała w kwietniu 2013 roku jako spółka zależna operatora UPC i od tego czasu stale się rozwija. Oferuje szeroki wybór taryf dla wszystkich typów klientów – od podstawowych z ograniczonymi usługami po plany nielimitowane z szybkim dostępem do internetu i szerokim wyborem aplikacji. Oferuje również darmowe połączenia z innymi abonentami Play lub klientami korzystającymi z internetu tego samego operatora (WiMAX).

Orange

Orange Polska to jeden z najstarszych graczy na polskim rynku telefonii komórkowej – działa od 2001 roku i jest własnością France Telecom (obecnie Orange). Firma oferuje różne taryfy dla klientów z różnych grup – od pakietów podstawowych skierowanych do rodzin z dziećmi po pakiety bez limitu, które pozwalają użytkownikom na szybkie surfowanie po Internecie.

Plus

Plus GSM powstał w 2004 roku jako spółka zależna Polkomtela (który następnie został połączony z Play). Oferuje liczne taryfy o różnym poziomie dostępnych usług – od podstawowych skierowanych do osób, które spędzają mało czasu korzystając z telefonu.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Jak szybko się uczyć? – poradnik

Wielu z nas chciałoby mieć możliwości szybkiego uczenia się i w...

Typowe awarie telefonów komórkowych

Awarie telefonów komórkowych są nieuniknione. Ale jeśli wiesz, czego się spodziewać,...

Na co uważać przy wyborze projektu budowlanego?

Na rynku projektowym panuje dziś ogromna konkurencja. Wzrost podaży powinien pozostawić...

Użyteczne przedmioty w Minecraft – jak zrobić?

Minecraft jest grą komputerową z gatunku survivalu. Akcja rozgrywa się w...