Strona głównaGryPierwszy dom w minecrafcie...

Pierwszy dom w minecrafcie – jak się za to zabrać?

Minecraft to gra survivalowa, która polega na przemieszczaniu się w otwartym świecie. Możemy w niej tworzyć różnego rodzaju przedmioty z innych lub budować schrony czy też domy.

Jak zrobić ładny dom w Minecraft?

Najczęściej gracze rozpoczynają budowę domku od stworzenia nowego świata. Najważniejszą jednak kwestią przed rozpoczęciem budowy domu jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji, najlepiej takiej, która będzie bogata w surowce niezbędne do budowy domu. Przed rozpoczęciem budowy warto również sprawdzić jaki elementy są niezbędne, aby nasza budowla była trwała i przede wszystkim ładna.

Na początku powinniśmy zastanowić się ile pomieszczeń będzie znajdowało się w naszym domu. Każde pomieszczenie powinno być praktyczne i dawać nam lepsze efekty w grze. Dobre wyniki przyniesie nam na pewno sypialnia, magazyn, przepalarnia, pracownia alchemiczna czy kącik zaklęć. W sypialni będziemy mogli zapaść w sen, dzięki któremu unikniemy niechcianych walk z potworami, a także zmienimy porę dnia jednocześnie powracając do wirtualnej rzeczywistości. Najważniejszą rzeczą w naszej sypialni będzie łóżko, ponadto jedynie w celach dekoracyjnych może znaleźć się tam skrzynia lub dywan. Kolejne pomieszczenie to magazyn, dzięki niemu będziemy mogli wytwarzać różnego rodzaju przedmioty. Trzecie bardzo istotne z punktu osiąganych wyników pomieszczenie to przepalarnia, w której mieści się piec, mający na celu obróbkę cieplną niektórych narzędzi. Swoje miejsce znajdą tam przepalarka, piec hutniczy lub piec standardowy. W naszym domu  nie może zabraknąć również pracowni alchemicznej, gdzie będziemy wytwarzali różnego rodzaju mikstury, umożliwiające nam walkę z przeciwnikami. Jedną z rzeczy, których nie może tam zabraknąć jest na pewno statyw alchemiczny. Ostatnie pomieszczenie, które powinno znaleźć się w domu to kącik zaklęć. Musimy w nim znaleźć się stół do zaklinania, który jest możliwy do zbudowania tylko przy pomocy bardzo drogich surowców. Jednak zaklęcia ułatwią nam znacznie grę. 

Jak zrobić kuchnię w Minecraft?

W Minecraft kuchnię możemy zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to kuchnia skonfigurowana automatycznie, a drugi sposób to kuchnia stworzona samemu. Z tą różnicą, że w kuchni automatycznej jedzenie możemy przygotować dużo szybciej. Oczywiście nie może w niej zabraknąć piekarnika, w którym będziemy mogli przygotować żywność, przy pomocy węgla drzewnego lub innych składników. Pozostałe elementy w kuchni pełnią jedynie funkcje dekoracyjne.

Do zbudowania kuchni automatycznej potrzebujemy bloków deski dębowe, pułapka na bagażnik, 2 normalne kufry, piekarnik, leje zasypowe, 3 wyrzutnie, komparatory Redstone, czerwony pył kamienny z repeatery Redstone.  Możemy napotkać trudność ze znalezieniem wielu przedmiotów jednym z nich może być czerwony pył kamienny, który powstaje z ekstrakcji szorstkiego czerwonego kamienia.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Co zrobić gdy mamy dziurę w dachu?

Dach to element budynku równie ważny, jak fundamenty. Z czasem wszystko...

Pierwszy dom w minecrafcie – jak się za to zabrać?

Minecraft to gra survivalowa, która polega na przemieszczaniu się w otwartym...

Kwas hialuronowy – innowacja wśród kosmetyków dla Pań

Prawdziwy hit zdobywający coraz większą popularność wśród kobiet to kosmetyki z...

Jakie są najlepsze sposoby transportu mebli? Powinieneś je sprawdzić przed przeprowadzką.

Przeprowadzka to dosyć karkołomne zadanie dla osób niedoświadczonych w tej materii....