Strona głównaZabawaPiasek kreatywny - co...

Piasek kreatywny – co można z niego zrobić?

Na rynku są różne rodzaje zabawek dla dzieci, ale w oczach dziecka najlepsze są te, które dają frajdę i dużo zabawy, bo dla nich to jest kluczowe przy zabawie. Jeżeli do tego mają inne walory np. pobudzanie kreatywności, będzie to tylko dodatkowym plusem. Jedną z takich zabawek na rynku, która posiada, wyżej wymienione cechy jest piasek kinetyczny.

Co to jest piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny nazywany jest często piaskiem kreatywnym lub żyjącym piaskiem i wcale nie jest to nazwa przesadzona. Pozwala on na tworzenie różnych figur piaskowych, dając przy tym dziecku niesamowitą satysfakcję i radość. Nie zawsze można wyjść z dzieckiem pobawić się w piaskownicy, czy na plaży. Czasami nie pozwala na to pora roku albo zwyczajnie brakuje czasu. Piasek kinetyczny będzie doskonałym zastępstwem. Można go porównać do prywatnej domowej piaskownicy, która jest zawsze dostępna pod ręką.

Co można stworzyć z piasku kinetycznego?

Dzięki foremkom znajdującym się w zestawie można stworzyć z niego wiele ciekawych rzeczy: ryby, kaczuszki, ciastka i wiele innych. Dużo zależy od kreatywności, można z niego zrobić, to co z normalnego piasku, więc dziecko możne stworzyć to, co będzie chciało, nie musi się ograniczać do kształtów z foremek. Zestaw zawiera również najbardziej potrzebne narzędzia jak grabki, czy łopatkę, niezbędne do tworzenia „dzieł” w piasku. W skład piasku kinetycznego wchodzi specjalny polimer, który nadaje mu wyjątkową konstrukcję coś pomiędzy plasteliną a piaskiem. Jest łatwy w formułowaniu można go w pewnym stopniu porównać do slime, zabawkowego gluta, który także jest łatwy w formułowaniu.

Zalety piasku kinetycznego

Oprócz zabawy piasek ten ma również szereg innych zalet. W formie zabawy wspiera sensorykę dziecka, rozwija jego percepcję umysłową i uczy kreatywności. Tworząc różne rzeczy w piasku, dziecko rozwija swoją wyobraźnię. Oprócz tego ma wpływ na zdolności manualne i dodatkowo działa relaksująco i odstresowująco. Jest to zabawa na długie godziny, więc zajęci rodzice będą mieli spokój, a jak skończą swoje zajęcia, to mogą pobawić się wraz z dzieckiem. Uczy też cierpliwości, a nawet ma swoje zastosowanie w medycynie, ponieważ jest polecany przy terapii ręki. Jednak dla najmłodszych najważniejsze jest, że daje dużo radości, uśmiechu oraz zabawy, dla nich to będzie największą zaletą.

Sprzątanie piasku kinetycznego

Rozsypanie piasku w domu, może budzić przerażenie, bo jak to potem posprzątać, ale tu nie ma tego problemu, bo do zestawu dołączona jest specjalna mata. Jest wodoodporna, elastyczna, odpowiednio duża i wytrzymała więc dziecko jej nie zniszczy. Po zakończonej zabawie można ją po prostu zwinąć w całości wraz z piaskiem i nie będzie żadnych śladów zabawy.

Piasek kinetyczny to dobry pomysł na zabawkę dla dziecka. W formie zabawy daje wiele pobocznych zalet, które są ważne dla dzieci, jak i rodziców. Łatwo się go rozkłada i sprząta, a dziecko będzie miało zajęcie na wiele godzin. Jest to zabawka uniwersalna, która nadaje się również na prezent.

Najpopularniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz też

Komu i po co jest potrzebna pompa do basenu?

Każdy posiadacz basenu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pompa...

Podstawowa obsługa komputera

W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest czymś obowiązkowym. Nie ma młodych...

W jakich grach mogę oszukiwać i jak to robić?

Granie w karty to świetna rozrywka dla wielu osób. Gier karcianych...

Piasek kreatywny – co można z niego zrobić?

Na rynku są różne rodzaje zabawek dla dzieci, ale w oczach...